VERİTABANI EĞİTİMLERİ

Yıllardır hayata geçirdiğimiz projelerde bir çok değişik veritabanı teknolojisi ile çalışma fırsatı bulduk. Başta Oracle veritabanı olmak üzere, pek çok ilişkisel ve NoSQL veritabanı üzerine üst düzey deneyim ve bilgi birikimine sahibiz. Şirketimizin kurucusu Gökhan Atıl, yurtiçi ve yurtdışı konferanslarda sunumlar yapan, Oracle kullanıcıları tarafından bilinen, “Oracle ACE Director” ünvanlı bir uzmandır.

Biz her müşterinin farklı eğitim ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz. Bu yüzden standart paketlerin yanında, müşterinin ihtiyaçlarına göre seçilmiş konuları, gerçek hayat uygulamaları ile desteklenen bir modüle eğitim sistemi sunuyoruz. Hali hazırda verdiğimiz eğitimlerin ana başlıkları şunlar:

Veritabanı Yönetimi Eğitimi:

Veritabanı Yönetimi Eğitimi, veritabanının temellerini öğretildiği, bu temeller üzerine günlük veritabanı uzmanı görevlerinin nasıl efektif olarak yapılacağı, yedekleme ve kurtarma operasyonlarını gibi bilgileri içeren, uygulamalı bir eğitimdir. Eğitimini verdiğimiz veritabanları:

  • Oracle 10g/11g/12c
  • PostgreSQL
  • MySQL

Oracle Veritabanı Yedekleme ve Kurtarma Eğitimi:

Bu eğitimde, temel Oracle mimarisi ve bunun yedekleme ve kurtarma operasyonlarını nasıl kolaylaştırdığı gibi teorik bilgilerin yanında, gerçek hayatta karşınıza çıkabilecek çeşitli veri kaybı/dosya bozulması senaryoları işlenecek ve bunların nasıl çözüleceği uygulamalı olarak anlatılacaktır.

SQL Eğitimi:

İlişkisel veritabanlarının olmazsa olmazı SQL, veriyle uğraşmak için o kadar etkin bir dil ki, artık bir çok NoSQL ve Big Data çözümleri de SQL’i desteklemeye başladı. Bu eğitim, en temel SQL sorgularından başlayıp, sizi ileri seviyede SQL okur yazar hale getirecek.